Aktualności

W Niedzielę reprezentacja roczników 2009 i 2010 udała się do Białegostoku aby rozegrać sparing z drużyną Jagiellonii Białystok

Trener Krzystanek (AP TOP 54 - U11)
„Pomimo porażki 5:9 możemy być zadowoleni ze stylu gry oraz postępu, jaki poczyniliśmy na przestrzeni pół roku, kiedy to dostaliśmy dobrą lekcję futbolu w postaci wysokiej porażki. Dzisiaj rozegraliśmy dużo lepsze zawody, wygrywaliśmy sporo pojedynków 1x1 i stworzyliśmy sobie wiele klarownych okazji do strzelenia bramki. Widać było również duży progres w taktyce indywidualnej i zespołowej. Mamy jeszcze problemy z podejmowaniem odpowiednich decyzji boiskowych oraz fazami przejściowymi, ale podczas najbliższych treningów będziemy starali się nadrobić zaległości w tych aspektach.”

W meczu wystapili: Czmielewski, Korżyński, Twarowski, Jaszczyk, Kurkowski, Kołodziejczak, Miśkowiec, Hasiuk, Kondraszuk, Tokarski, Dobruk, Sosnowski.

Trener Siwiec (AP TOP 54 - U10)
„Do dzisiejszego sparingu przystąpiliśmy znacznie ograniczeni kadrowo. Nie przeszkodziło nam to jednak pokazać zaangażowanie i dużą część naszych możliwości. Jagiellonia okazała się zdecydowanie lepszym zespołem, natomiast mogliśmy dostrzec pozytywy w naszej grze. Pojawiły się one głównie w odbiorze piłki oraz kontrataku. Póki zasoby siły na to pozwalały, to potrafiliśmy rywalizować z białostockim rywalem.”

W meczu wystapili: Dzida, Nowak, Sobechowicz, Masarz, Jaszczuk, Derlukiewicz , Olichwierowicz

Trener Kowalczyk (koordynator AP TOP 54 U5-U13) - Kolejne doświadczenie zdobyte przez naszych zawodników, myśle że zaprezentowali się z dobrej strony na tle bardzo wymagającego przeciwnika. W nagrodę mogli zobaczyć mecz ekstraklasy pomiędzy Jagiellonia i Arka Gdynia. Pomimo chłodnej pogody mecz dostarczył wszystkim pewnych emocji. Za tydzień kolejne wyzwania. Bo tymi rocznikami jedziemy zmierzyć się z Varsovia i Legia Warszawa. Z kolei młodsi U8/U9 będzie gościć Lubliniankę Lublin. Chcemy dużo grać i ogrywać się, aby doświadczenie owocowało w przyszłości. 

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.