Aktualności

W Niedzielę reprezentacja roczników 2009 i 2010 udała się do Warszawa gdzie w trójmeczu Nasza Akademia zmierzyła się z UKS Varsovia Warszawa oraz Biologicznymi Zespołami Legii Warszawa.


Po meczu młodzi zawodnicy udali się do kina, oraz mieli możłiwość obejrzenia ekstraklasowego meczu Legia Warszawa - Korona Kielce.

 

Trener Siwiec (AP TOP 54 - U10) "Pierwsze dwa dzisiejsze mecze są kompletnie do zapomnienia, gdyż z różnych przyczyn nie pokazaliśmy w nich choćby połowy naszych możliwości. Natomiast gry rewanżowe zdecydowanie możemy ocenić pozytywnie. Przystąpiliśmy do nich z nową motywacją, co pozwoliło "zostawić serce na boisku". W tych meczach wykazaliśmy się agresywnym odbiorem i przemyślanym rozgrywaniem akcji ofensywnych. Pewną nagrodą za wysiłek była zwycięska bramka w ostatnich sekundach meczu z Legią. Nawet pomimo wysokiej porażki w pojedynku z Varsovią mogliśmy zejść z boiska z podniesionymi głowami. Dzisiejsze sparingi pokazały, że przed nami przede wszystkim praca w aspekcie mentalnym oraz odpowiedzialności w grze.

 

Trener Krzystanek (AP TOP 54 - U11) "W sobotnie popołudnie reprezentacja Orlików Starszych udała się do stolicy, aby rozegrać mecze kontrolne z drużynami Legii i Varsovii. W 3 z 4 rozegranych spotkań potrafiliśmy podjąć walkę z mocnymi rywalami, ulegając im jedynie jedną bramką. Cieszy ilość wygranych pojedynków 1x1 i stwarzanie sytuacji bramkowych. Elementami, nad którymi musimy popracować są skuteczność i fazy przejściowe. Musimy również lepiej radzić sobie z presją, ponieważ pierwszy mecz z Legią obnażył nasze braki w kwestii podejścia do gry i zaangażowania w momencie, gdy drużynie nie idzie. Rozgrywanie spotkań z topowymi drużynami w kraju przynosi jednak rezultaty i widać postępy w poczynaniach boiskowych."

 

Trener Kowalczyk (Koordynator AP TOP -U5-U13) - "Dziękujemy za zaproszenie i wzorową organizacje trójmeczu Trenerowi Herbinowi (Varsovia), oraz Trenerowi Różyckiemu (Legia Warszawa) za bilety na mecz ekstraklasy. Jeżeli chodzi o naszych zawodników to widzimy, że każdy rocznik który udaję się w Polske na turnieje o z wymagajacymi przeciwnikami, wyglądamy coraz lepiej. Pewnośc siebie wzrasta i doświadczenie zaczyna owocować. W dalszym ciągu będziemy tą drogą podążać." Już niebawem roczniki 07/08/09/10/12 udadzą się na Turnieje do Krosna i Zakopanego. Planujemy również kolejene gry kontrolne."   

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.