Aktualności

W dniu dzisiejszym w ramach 7. kolejki CLJ U17, w Lublin zostały rozegrane derby Lubelszczyzny pomiędzy BKS-em Lublin a Naszą Akademią! Mecz zakończył się 0-4 dla TOPu.

Wiedzieliśmy, że BKS Lublin swoją grę opiera głównie na kontratakach i stałych fragmentach. Zgodnie z naszymi planami, to my w pierwszej części utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, ale początek w naszym wykonaniu był dość ospały. Popełniliśmy dwa proste błędy w wyprowadzaniu piłki, jednak bardzo szybko po tym zdobyliśmy bramkę. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Olek Olszewski i to na pewno ułatwiło nam granie. Chwilę później Norbert Ramotowski wychodził sam na sam z bramkarzem i został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Golba. Potem błąd golkipera gospodarzy na gola zamienił Filip Szabaciuk. Można powiedzieć, że po pierwszej połowie mecz był zamknięty. Po przerwie liczyliśmy się z tym, że przeciwnicy rzucą się do huraganowych ataków. Znamy jednak swoją wartość i nie pozwoliliśmy im na to, choć momentami w nasze poczynania wdarła się za duża nonszalancja. Zbyt łatwo traciliśmy piłkę w praktycznie każdej strefie, co powodowało, że rywale kreowali sobie sytuacje. Czwarte trafienie, które było ozdobą meczu, definitywnie już podsumowało to spotkanie - Trener Buraczewski

TOP: Krasowski – Szabaciuk (79′ Sweklej), Warda, Chalimoniuk (75′ Kowalewicz), Opolski – Dybowski (46′ Kurowski), Ramotowski (46′ Buraczewski), Olszewski (80′ Hodun), Bahonko (46′ Kulikowski) – Golba.

Żółte kartki: Maciej Misiurek – Filip Kulikowski

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.