Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

W sobotę 05.10 października podczas meczów Centralnej Ligi Juniorów U15 i U17 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. W godz. 11.00 – 15.00 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku. 

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. 

By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów, 05 października podczas meczów Centralnej Ligi Juniorów U15 i U17, zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku. Zachęcać do rejestracji w bazie dawców szpiku

– Im więcej ludzi będzie zarejestrowanych, tym większa szansa na uratowanie życia osobom chorym na białaczkę.  Wystarczy tylko chwila. Uważamy, że ważne jest pomaganie innym, to nic nas nie kosztuje, a chcemy jako Akademia angażować się w różne akcje na których mogą skorzystać potrzebujący. Nie wiadomo kto za jakiś czas tej pomocy będzie potrzebował.

Pamiętajmy, że jednym z celów Akademii jest wychowywanie i przekazywanie dobrych zachowań naszym zawodnikom, bo nie każdy z nich zostanie profesjonalnym piłkarzem, ale za to każdy może zostać dobrym i wychowanym człowiekiem, takie akcje mają w tym pomóc! Dlatego zapraszamy rodziców do włączenia się w naszą akcje! - mówi trener Kowalczyk 

 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

 

Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł.  Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji

Możesz przekazać darowiznę na nr konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437. Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 1 592 735 potencjalnych dawców szpiku. 

Zapraszamy!

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.