Aktualności

Podczas minionego weekendu drużyny AP TOP 54 U11, U10, U9 i U8 rozegrały gry kontrolne.

Zawodnicy w rocznikach 2010 i 2009 podzieleni zostali na drużyny I oraz II i podejmowali u siebie Motor Lublin. Z kolei zawodnicy roczników 2011 i 2012 na wyjeździe rywalizowali z zespołami Lublinianki Lublin. 

 

Krzysztof Brzeziński (trener TOPU U-8):Mecz od początku do końca pod nasze dyktando. Mimo okrojonego składu chłopaki pokazali się z bardzo dobrej strony. Jestem bardzo zadowolony ze sposobu prowadzenia piłki ze wzrokiem uniesionym, a także jakości dryblingu i podań.”

Piotr Ciejak (trener TOPU U-9):Pożyteczny sparing z przeciwnikiem z Lublina. Pierwsza część wyrównana natomiast w drugiej z minuty na minutę osiągaliśmy coraz większą przewagę. Fajne doświadczenie i nauka dla chłopaków, którzy na codzień nie grają tak jak dzisiaj 7x7. Mieliśmy okazję nauki i przećwiczenia pewnych zachowań w nowym systemie.”  

Kacper Siwiec (trener TOPU U-10): „W dzisiejszym meczu skupiliśmy się głównie na ćwiczonych w ostatnim czasie aspektach otwarcia gry i szerokości ustawienia w atakowaniu. Cieszą postępy w trenowanych elementach, szczególnie na tle wymagającego rywala. Po grze z Motorem wzrasta motywacja by nadal ciężko trenować i starać się dorównać najlepszym” 

Marcin Krzystanek (trener TOPU U-11): „Drużyna przyjezdnych wysoko postawiła poprzeczkę, ale nasi zawodnicy poprzez zaangażowanie i wolę walki podjęli rękawice. Mecz „jedynek zakończył się” wynikiem 1-1, chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia ze względu, że mecze rozgrywaliśmy w 9-tkach. Sparing okazał się dobrym doświadczeniem, wyciągniemy wnioski na przyszłość i jestem pewny, że przełoży się to na jakość naszej gry. 

 

Mateusz Kowalczyk (trener koordynator U5-U13): „Tak jak sobie założyliśmy będziemy chcieli jak najczęściej rywalizować w grach kontrolnych oraz turniejach z ciekawymi rywalami z naszego województwa jak również ościennych. Tylko cierpliwość i konsekwentne podążanie tą drogą może zaprowadzić nas do wytyczonego celu. 

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.