Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

Juniorzy Młodsi mistrzami okręgu! Nasi zawodnicy w drodze do finału wygrali cztery spotkania i jedno zremisowali.

Juniorzy Młodsi mistrzami okręgu!3 lutego drużyna Juniorów Młodszych wzięła udział w XXI Halowych Mistrzostwach BOZPN. Nasi Juniorzy w meczach grupowych uzyskali następujące wyniki:

AP TOP 54 4:1 Wenus Oszczepalin
AP TOP 54 2:0 Perła Sławatycze
AP TOP 54 1:1 Victoria Parczew
AP TOP 54 1:0 LKS Milanów

W półfinale trafiliśmy na zespół z Krzywdy. Po 12 minutach spotkania był remis 1:1 i o awansie do finału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej wykonywali nasi zawodnicy i w serii rzutów karnych zwyciężyliśmy 4:3. W najważniejszym meczu niedzielnych zmagań przyszło nam się zmierzyć z zespołem z Radzynia Podlaskiego. Nasi Juniorzy po bardzo dobrym meczu zwyciężyli 1:0 po bramce Gabriela Mierzwińskiego. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano wspomnianego wcześniej Gabriela Mierzwińskiego,a królem strzelców turnieju został Jakub Łukasiewicz - zawodnik naszej drugiej drużyny złożonej z zawodników z rocznika 2004. Warto zaznaczyć,że Kuba jest zawodnikiem urodzonym w 2005 roku i pomimo tego,że rozegrał o 2 mecze mniej niż cztery najlepsze zespołu turnieju zdobył nagrodę króla strzelców! 

Wyniki II drużyny naszej Akademii:

AP TOP 54 2:1 LZS Dobryń
AP TOP 54 2:2 Orlęta Radzyń
AP TOP 54 0:1 Unia Krzywda
AP TOP 54 5:0 Lutnia Piszczac

I miejsce - AP TOP-54 I BIAŁA PODLASKA
II miejsce - LKS ORLĘTA-SPOMLEK RADZYŃ PODLASKI
III MIEJSCE - MKS VICTORIA PARCZEW
IV miejsce - UNIA KRZYWDA
Ponadto udział wzięły zespoły tj.: LZS DOBRYŃ, LKS MILANÓW, LUTNIA PISZCZAC, WENUS OSZCZEPALIN, PERŁA SŁAWATYCZE oraz AP TOP-54 II BIAŁA PODLASKA.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.