Aktualności

Szanowni Państwo, 

Członkowie Akademii Piłkarskiej TOP-54 Biała Podlaska 

     Przy okazji nadzwyczajnej przerwy w zajęciach, prowadzonych przez Akademię Piłkarską TOP-54 Biała Podlaska pojawiły się zapytania o comiesięczne płatności. Część z Państwa reguluje zobowiązania normalnie, część je opóźnia. Chcąc odnieść się do nich przypominamy, że AP TOP-54 nie jest firmą, odpłatnie świadczącą usługi polegające na treningach piłkarskich. Klub nie generuje zysków i nie prowadzi działalności gospodarczej. Wszystkie pieniądze, które wpływają do nas są wydatkowane na realizację celów statutowych.

     Jesteśmy organizacją non-profit, której „udziałowcami” czy też „właścicielami” są wszyscy Członkowie, którzy wypełnili Deklarację, zapłacili wpisowe i opłacają comiesięczne składki. W zamian nasze dzieci mają zapewnione zajęcia i inne aktywności organizowane prze Klub. Przelewając comiesięczną składkę nie płacimy więc za określoną liczbę zajęć czy meczów, tylko wspieramy Stowarzyszenie, którego jesteśmy Członkiem. Analogiczna sytuacja ma często miejsce we wspólnotach mieszkańców, które mają formę Stowarzyszenia i są zasilane przez wszystkich sąsiadów. Niezależnie czy akurat jest zima i trzeba odśnieżać, czy potrzebne są remonty, czy też nie ma żadnych dodatkowych wydatków. Powstaje fundusz, który jest wykorzystywany w miarę potrzeb. AP TOP-54 nie akumuluje środków. Miesięczne wpływy ze składek członkowskich są w całości wydawane.

     Podsumowując, jeśli ktoś jest Członkiem Akademii Piłkarskiej TOP-54 Biała Podlaska przysługują mu prawa wymienione w Statucie, ale także obowiązki. Comiesięczna składka jest jednym z nich. Nie można być Członkiem i nie płacić z uwagi na mniejszą liczbę zajęć w danym miesiącu. Lub płacić więcej, gdy zajęć było więcej. 

     Oczywiście Zarząd Stowarzyszenia ma możliwość obniżenia lub rezygnacji ze składki w przypadkach jednostkowych i wyjątkowych. W Akademii jest kilka takich przypadków rodzin, które potrzebują naszej pomocy. Nie możemy jednak zwolnić ze składek wszystkich, bo znikniemy ze sportowej mapy miasta. 

     Obecna sytuacja jest nadzwyczajna. Nie wiemy jak długo potrwa i z czym będzie się wiązała. Niesie ze sobą redukcję pewnych kosztów takich jak wynajem boisk. Większość wydatków ma jednak charakter stały. Będziemy na bieżąco analizować możliwości i zaproponujemy odrobienie zaległości. Sztab trenerski jest gotowy do organizowania różnych form szkolenia i aktywności dla dzieci – jak tylko otworzy się taka możliwość.

     Dla wspólnego dobra, prosimy o terminowe regulowanie składek członkowskich. Chcemy zapłacić naszym Trenerom wynagrodzenie za marzec. Tak by mieli z czego żyć w kwietniu i byśmy mogli ruszyć z treningami i meczami, w pełnym składzie i w pierwszym możliwym terminie.

Wielka prośba.

 

Pozdrawiamy serdecznie, Zarząd Akademii Piłkarskiej TOP-54 Biała Podlaska

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.