Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

2 lutego drużyna Orlików Młodszych (rocznik 2009) wzięła udział w XXI Halowych Mistrzostwach BOZPN w których zajęła 1 miejsce.

Orlicy Młodsi mistrzami okręgu!

2 lutego drużyna Orlików Młodszych (rocznik 2009) wzięła udział w XXI Halowych Mistrzostwach BOZPN, w których zajęła 1 miejsce. Turniej odbywał się systemem grupowym. W pierwszej fazie rozgrywek, w 5 meczach osiągnęliśmy 4 zwycięstwa i 1 remis co pozwoliło nam zająć 1 miejsce w grupie.
Wyniki w fazie grupowej:
AP TOP 54 - RED Sielczyk 1:0
AP TOP 54 - Unia Krzywda 0:0
AP TOP 54 - UKS Dwójka Międzyrzec 1:0
AP TOP 54 - Granica Terespol I 2:1
AP TOP 54 - Lutnia Piszczac 6:0

W fazie finałowej trafiliśmy w półfinale na zespół Gromu Kąkolewnica, który pewnie pokonaliśmy 4:0 co dało nam awans do finału. W najważniejszym meczu sobotnich zmagań ponownie przyszło nam się mierzyć z drużyną Granicy, w którym odnieśliśmy zwycięstwo 3:0.
Chłopcom należą się zasłużone brawa, szczególnie za ostatnie mecze. W początkowych spotkaniach mieliśmy problemy z wykończeniem akcji. Można być zadowolonym ze stylu gry zespołu, który wyróżniał się na tle innych drużyn. Cieszy ilość wygranych pojedynków 1x1, które nie raz ozdabiane były efektownym zwodem. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Janek Urbaniak-Jakubiec.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.