Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

Kolejne zmagania drużyny Orlików Młodszych (rocznik 2009) za nami. Również 2 lutego część chłopców wzięła udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łuków.

6 miejsce Orlików Młodszych na turnieju w ŁukowieW fazie grupowej grupowej mierzyliśmy się z DAFEM Łuków I , DAFEM Łuków III, Naprzód Skórzec oraz MKS Ryki . Odnieśliśmy 2 zwycięstwa oraz 2 razy schodziliśmy z parkietu pokonani i ostatecznie zagraliśmy w meczu o 5 miejsce z drużyną SEMP Siedlce. Po bardzo zaciętym meczu na tablicy widniał wynik 0-0 i o wszystkim zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym ostatecznie ulegliśmy w stosunku 2-3, co dało nam 6 miejsce w całym turnieju.

Nasi piłkarze dali z siebie wszystko za co należą się im ogromne brawa . Cieszy spora ilość wygranych pojedynków 1 vs 1 zwłaszcza przy swojej bramce, gdzie chłopcy nie boją się podejmować ryzyka oraz wyprowadzać akcji od tyłu . Ten turniej możemy zapisać na plus zawodnicy mieli możliwość grania na różnych pozycjach, z meczu na mecz nasza gra wyglądała coraz lepiej i oby tak dalej . Dużym plusem jest to, że chłopcy potrafią wskazać swoje mocne strony ale są również świadomi swoich braków i chcą ciężko pracować by stawać się coraz lepszymi zawodnikami .

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.