Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

W sobotę i niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej rozegrano dwa turnieje halowe "TOP CUP 2019", których byliśmy gospodarzami. Oba weekendowe zmagania rozegrane zostały systemem "każdy z każdym"

Piłkarski weekend Orlików Młodszych!
W sobotę i niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej rozegrano dwa turnieje halowe "TOP CUP 2019", których byliśmy gospodarzami. Oba weekendowe zmagania rozegrane zostały systemem "każdy z każdym". W Białej Podlaskiej gościliśmy Masovie Siedlce, Pogoń Siedlce, Granicę Terespol , Victorię Parczew, Orła Siemiatycze, RED Sielczyk oraz 2 drużyny Akademii Techniki Champion.
W sobotnim turnieju reprezentacje grupy czerwonej orlików młodszych zajęły II i III miejsce w końcowej klasyfikacji, a królem strzelców został zawodnik AP TOP 54 II - Krystian Kołodziejczak. Mimo dwóch miejsc na podium czuć jednak niedosyt, skuteczność pozostawiała wiele do życzenia i po raz kolejny w grę wkradało się wiele niedokładności w podaniach i przyjęciach piłki.

W niedzielę naszą Akademię reprezentowały 3 drużyny z grup żółtej i czarnej, dla niektórych podopiecznych były to pierwsze turniejowe zmagania. Drużyna AP TOP 54 I w 5 z 7 spotkań zaliczyła wygrane, raz podzieliła się punktami i raz musiała uznać wyższość jak się później okazało, zwycięzcy turnieju- Pogoni Siedlce. Nasza "2" z 6 zdobytymi punktami zajęła VI miejsce, a debiutanci z AP TOP 54 III zamknęli końcową klasyfikację niedzielnych zmagań, zyskując bardzo cenne doświadczenia boiskowe, co na pewno pozytywnie wpłynie na ich dalszy piłkarski rozwój. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji turnieju i przygotowali obfity poczęstunek dla wszystkich goszczących halę sportową.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.