Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

W sobotnie popołudnie zawodnicy roczników 2009 i 2010 rozegrali dwa mecze kontrolne w Lublinie.

Sparingowa sobota w Lublinie!
W sobotnie popołudnie drużyna Orlików Młodszych rozegrała na wyjeździe mecz kontrolny z zespołem BKS Lublin. Gra obu drużyn stała na wyrównanym poziomie, a o końcowym wyniku zadecydowały detale. Możemy być zadowoleni ze stylu gry, jaki prezentowali zawodnicy naszej Akademii. Wygraliśmy wiele pojedynków 1x1, coraz lepiej wygląda również otwarcie oraz postęp w grze do przodu. Elenentami, nad którym trzeba popracować to przede wszystkim dokładność i siła podań oraz pokazywanie się do gry. Już jutro czeka nas kolejny sprawdzian swoich umiejętności, w którym naszym rywalem będzie zespół Jagielloni Białystok.
W sparingu z BKS Lublin naszą Akademię reprezentowali:
Bartek Korżyński, Filip Czmielewski, Szymon Twarowski, Ignacy Jaszczuk, Grześ Miśkowiec, Krystian Kołodziejczak, Szymon Niemyski, Igor Korneluk, Kacper Kondraszuk, Jakub Szydłowski, Damian Sawtyruk, Janek Urbaniak-Jakubiec, Szymon Tokarski, Maciek Łukaszuk.


Dziś rocznik 2010 rozegrał sparing z BKS-em Lublin. Gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę, przez co gra toczyła się na dobrym poziomie. Nasi zawodnicy sprostali wyzwaniu i ich postawa zasługuje na pochwałę. Cieszy przede wszystkim skuteczna gra 1x1 oraz dokładność w rozegraniu. Takie mecze pobudzają motywację do dalszej pracy i rozwijania umiejętności.
To jednak nie koniec weekendu dla Żaków Starszych, jutro czeka ich wyjazd do Białegostoku na grę kontrolną z Jagiellonią.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.