Aktualności

W ubiegłą niedzielę na obiektach naszej Akademii odbył się turniej Żaków – rocznika 2011 i 2012. W rozgrywkach wzięło udział prawie dwustu zawodników, którzy reprezentowali dwadzieścia jeden zespołów. Oprócz świetnie przygotowanej murawy zawodnikom dopisała pogoda. Mecze odbywały się na czterech boiskach równocześnie. Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze dzięki czemu zawodnicy mogli pokazać pełnię swoich możliwości. Mimo, że roczniki grały równolegle to klasyfikacja była prowadzona oddzielnie. Po fazie grupowej drużyny przystąpiły do fazy pucharowej w której zmierzyły się kolejno w grupach Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ekstraklasy. Dziękujemy rodzicom zawodników roczników 2011 i 2012 naszej Akademii, którzy przygotowali przepyszny poczęstunek, dzięki któremu zawodnicy mogli myśleć tylko o piłce.

Klasyfikacja końcowa rocznik 2012:

Liga Mistrzów:
1. MOSiR Mińsk Mazowiecki
2. SEMP I Siedlce
3. AP TOP 54 Biała Podlaska Czerwoni
4. Orlęta Radzyń Podlaski

Liga Europy:
1. Vrotcovia Lublin
2. SEMP II Siedlce
3. AT Champion Biała Podlaska
4. AP TOP 54 Biała Podlaska Granatowi

Ekstraklasa:
1. Niedźwiadek Chełm
2. AP TOP 54 Biała Podlaska Żółci

 

Klasyfikacja końcowa rocznik 2011:

Liga Mistrzów:
1. MOSiR Mińsk Mazowiecki
2. Olimpia Zambrów
3. SEMP I Siedlce
4. AP TOP 54 Biała Podlaska Żółci

Liga Europy:
1. Orlęta Radzyń Podlaski
2. DAF Łuków
3. SEMP II Siedlce
4. AP TOP 54 Biała Podlaska Czarni

Ekstraklasa:
1. AT Champion Biała Podlaska
2. Niedźwiadek Chełm
3. UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski

Trener U9 AP TOP 54 Rafał Robak:
Turniej zaliczamy do udanych. Dzięki pogodzie i udostępnionych boiskach zawodnicy mogli rywalizować w bardzo dobrych warunkach. Poziom sportowy wszystkich drużyn stał na dobrym poziomie, a dzięki takim turniejom jesteśmy w stanie zwiększać umiejętności naszych zawodników.

Trener U8 AP TOP 54 Krzysztof Brzeziński:
Uważam turniej za udany sportowo jak i organizacyjnie. Słowa pochwały należą się rodzicom obu roczników, którzy zapewnili wspaniały poczęstunek. Co do samej gry to chłopcy coraz lepiej zaczynają grać bez piłki, jednak na tym etapie najważniejsze jest gdy znajduję się ona przy nodze i z tej strony też to fajnie wyglądało. Kilka składnych akcji, kilkanaście bramek i kilkadziesiąt rajdów z piłką, o to chodzi.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.