Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

W ubiegły weekend w Hali Sportowej AWF Biała Podlaska odbyły się turnieje dla roczników 2010 i 2011. W obu turniejach gościliśmy m.in. zespół Legii Warszawa czy Jagiellonii Białystok.

Turnieje halowe o Puchar Dziekana Huberta MakarukaW sobotę wraz z Akademią Wychowania Fizycznego byliśmy gospodarzami Turnieju o Puchar Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w kategorii Żaków Starszych. Na hali sportowej bialskiego AWF-u gościliśmy: Akademię Footbolisty Głusk, FC Brest Kickers, Juniora Białystok, Jagiellonię Białystok i Legię Warszawa. Ponadto do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny reprezentujące naszą Akademię. Po uroczystym otwarciu Turnieju przez Pana Dziekana prof. Huberta Makaruka rozpoczęliśmy pasjonujące, trwające 7 godzin rozgrywki. System „każdy z każdym” sprawił, że każda z drużyn rozegrała po 6 spotkań. Obfitowały one w emocje oraz, co najważniejsze, przyniosły wiele radości zawodnikom i kibicom zgromadzonym na trybunach. Ostateczne rozstrzygnięcia:

I miejsce - Akademia Footbolisty Głusk
II miejsce - Junior Białystok
III miejsce - FC Brest Kickers
IV miejsce - AP TOP 54 Biała Podlaska ŻÓŁCI
V miejsce - Legia Warszawa
VI miejsce - Jagiellonia Białystok
VII miejsce - AP TOP 54 Biała Podlaska CZARNI

Drużyna fair play: FC Brest Kickers

Drużyna marzeń:
Wojciech Rusiński - AF Głusk
Aleksandr Mikhnovec - FC Brest Kickers
Lutostański Maciej - Junior Białystok
Gabriel Ryś - Jagiellonia Białystok
Filip Szulc - AP TOP 54 Biała Podlaska.

Zapraszamy do wideorelacji z turnieju rocznika 2010:

https://www.facebook.com/awf.biala.podlaska/videos/335420353734720/?t=2

 W kategorii Żaka Młodszego gościliśmy takie zespoły jak: Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, BKS Lublin, Motor Lublin, LKS Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski, BSS Lublin oraz dwie drużyny gospodarza Turnieju rocznika 2011 AP TOP 54 – żółta i czarna. Rozegrane spotkania przyniosły zawodnikom, trenerom, a przede wszystkim kibicom ogrom emocji związanych z wygraną, ale również porażką co można było zaobserwować po meczu o 1 miejsce. Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia zdobyte przez młodych zawodników zachęcą do dalszego rozwoju piłkarskiego. Turniej rozegrany był systemem grupowym, następnie rozegrana została faza półfinałowa i mecze finałowe o poszczególne miejsca. Ostateczne rozstrzygnięcie Turnieju:

I miejsce – Jagiellonia Białystok
II miejsce – BSS Lublin
III miejsce – BKS Lublin
IV miejsce – Legia Warszawa
V miejsce – AP TOP 54 Biała Podlaska Czarni
VI miejsce – Motor Lublin
VII miejsce – LKS Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski
VIII miejsce – AP TOP 54 Biała Podlaska Żółci.

Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna AP TOP 54 Biała Podlaska Czarni, którzy wykazali się zachowaniem godnym naśladowania podczas trwania turnieju.

Drużyna marzeń:
Jędrzej Munlich – Motor Lublin
Piotr Chojak – BKS Lublin
Ksawery Lakutowicz - BSS Lublin
Adam Piotrowicz – Legia Warszawa
Kamil Jabłoński – Jagiellonia Białystok

Dwie nagrody specjalne otrzymali:

Andżelika Jeleń – LKS Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski
Antonii Najdyhor – AP TOP 54 Biała Podlaska Żółci

Każda z drużyn wróciła do domu z pamiątkową statuetką, a każdy z młodych adeptów futbolu z medalem oraz bagażem niezapomnianych wrażeń.

Składamy podziękowania Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej za współorganizację Turnieju. Dziękujemy również firmom: Damel, Dental Care, Bialcon za wsparcie finansowe, Panu Tomaszowi Furtakowi za rewelacyjne prowadzenie wydarzenia oraz Centrum Kształcenia Kadr Sportowych za ufundowanie nagród dla drużyny marzeń. Za wszelką pomoc dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych oraz każdemu kto pomógł w organizacji turnieju.


piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.