Aktualności

Po blisko dwóch miesiącach przerwy zawodnicy Naszej Akademii powracają do treningów drużynowych! We wtorek  nasi zawodnicy rozpoczną treningi w grupach sześcioosobowych. – To dla nas wszystkich zastrzyk pozytywnej energii. Nie będzie to może jeszcze całkowita normalność w treningu, ale w porównaniu z ostatnimi tygodniami – zdecydowany krok w przód – mówi trener Mateusz Kowalczyk.

Nasi zawodnicy ostatnie wspólne treningi odbyli 11 marca. Z powodu pandemii wszystkie treningi musiały zostać wstrzymane i przeprogramowane na pracę indywidualną na podstawie rozpisek lub treningów online. Teraz – po blisko dwóch miesiącach przerwy – rozporządzenie Rady Ministrów umożliwia nam powrót na boisko. – Wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego faktu. Dla nas treningi piłkarskie – nawet z pewnymi obostrzeniami – to duży zastrzyk pozytywnej energii – mówi trener Kowalczyk.

Zajęcia będą prowadzone z wieloma ograniczeniami. Najważniejszym z nich jest kryterium ilościowe – jednocześnie na boisku przebywać będzie mogło zaledwie sześciu zawodników oraz jeden trener. – Zgodnie z rozporządzeniem musieliśmy dokonać podziału zespołów na mniejsze grupy, a co za tym idzie, potrzebowaliśmy również znacznie większej liczby godzin treningowych na poszczególnych obiektach. Ułożyliśmy cały harmonogram tak, aby praktycznie każdy z zawodników miał 2 treningi w tygodniu – wyjaśnia trener-koordynator U5-U13.


Zawodnicy oraz szkoleniowcy baczną uwagę będą musieli zwrócić również na kwestie higieny. Poszczególne grupy nie powinny bowiem się ze sobą kontaktować, a cały sprzęt treningowy musi być regularnie dezynfekowany. – Trzymamy się wszelkich obostrzeń. Jesteśmy lojalni i nie zamierzamy obchodzić przepisów. Zachowujemy limity zawodników, dezynfekujemy sprzęt, a do zajęć będziemy dopuszczać tylko tych, którzy nie mają żadnych objawów chorobowych i przestegają określonych wytycznych – tłumaczy Kowalczyk. – Zgodnie z zapisami rozporządzenia nie będziemy również korzystać z szatni czy innych pomieszczeń sanitarnych. Chłopcy na trening mają przyjechać przebrani, do ich dyspozycji będą jedynie toalety. Jestem pewny, że sobie poradzimy – dodaje.

Po powrocie do treningów wznowimy pracę nad elementami piłkarskimi. Większy nacisk zostanie położony na aspekty czysto techniczne, które nie mogły być dotąd realizowane w warunkach domowych. – Mieliśmy sporą przerwę od treningów. Chłopcy co prawda mieli rozpiski, ale musimy ich organizmy zaadoptować do innej formy wysiłku. 

Pierwszy tydzień będzie dla nas adaptujący, aby wejść w nową sytuację. W kolejnych tygodniach skupimy się natomiast przede wszystkim na treningu pozycyjnym w grupach starszych oraz technicznym w grupach młodszych – podsumowuje.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.