Aktualności

Sebastian Szymański - zawodnik rocznika 1999 który obecnie jest zawodnikiem I drużyny Legii Warszawa.

Wywiad z Wychowankiem - Sebastian Szymański!

 

Rozpoczynamy cykl postów w których co wtorek będziemy dzielić się sylwetka jednego z wychowanków Naszej Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska!

Na pierwszy ogień idzie Sebastian Szymański - zawodnik rocznika 1999 który obecnie jest zawodnikiem I drużyny Legii Warszawa oraz cyklicznie jest powoływany do Reprezentacji U-21, zaliczył już również epizod w Pierwszej Kadrze gdzie u Trenera Nawałki znalazł sie w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Swiata w Rosji 2018.

W naszej Akademii trenował od 6 do 12 roku życia, po którym przeszedł do Warszawskiej Legii. Pierwszym Trenerem Sebastiana był Trener Miłosz Storto.

Sebastian odpowiedział nam na kilka pytań:

Jak z perspektywy czasu wspominasz okres w którym biegałeś po naszych bialskich boiskach w koszulce Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaskiej?

Wspominam ten okres bardzo dobrze i chętnie myślami do tego wracam. Nie zapominam, ze to mój pierwszy dom i jak tylko mam wolny czas chętnie wpadam na stadion. Mega wspomnienia bo to właśnie tam wszystko się zaczęło.

Jak czujesz sie obecnie w swoim zespole?

W Legii czuje się bardzo dobrze i jestem coraz pewniejszy siebie. To już mój 7 rok w Legii 3 rok w pierwszej drużynie i mam nadzieje ze będzie więcej.

Który z dotychczasowych meczów zapadł Ci najbardziej w pamieci?

Wydaje mi się ze mecz w Poznaniu w tamtym sezonie gdzie zdobyliśmy mistrzostwo i świętowaliśmy na boisku w Poznaniu mistrza. Piękny mecz, piękne chwile i to wszystko na takim terenie. 

Czy posiadasz jakiś autorytet na którym starasz cie wzorować? Na boisku jak również poza nim?

Jest paru piłkarzy na których staram się wzorować np: Frankie de jong, Gundogan. Poza boiskiem staram się myśleć własnym rozumem i podejmować dobre decyzje.

Czego chciałbyś życzyć i jakich rad udzielić naszym młodym piłkarzom, którzy chcieliby pójść Twoim śladem?

Na pewno chciałbym życzyć im wytrwałości w dążeniu do celu i oczywiście cierpliwości w tym wszystkim. Zawsze najważniejsza jest w tym ciężka praca, trzeba poświecić bardzo dużo na to żeby być cały czas lepszym i lepszym. Oczywiście trzeba podejmować jak najlepsze decyzje i mieć tez swojego idola.

Sebastian dziękujemy i życzymy kolejnych lat bez kontuzji, okraszonych kolejnymi sukcesami i spełnienia sportowych i życiowych marzeń! Zapraszamy do Białej. - Rozmawiał Mateusz Kowalczyk.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.