Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

Wywiad z Trenerem Mateuszem Kowalczykiem, nowym Koordynatorem bloku U5-U11 w Akademii.

Wywiad z Trenerem Mateuszem Kowalczykiem - Koordynatorem bloku U5-U11Jak przebiegają pierwsze dni na nowym stanowisku?

Swoja prace rozpocząłem od spotkania z rodzicami naszych młodych zawodników. Bo chcielibyśmy żeby to również oni mądrze wspierali swoje dzieci i nas trenerów w procesie szkolenia, oraz żeby dowiedzieli się o kilku zmianach których planujemy dokonać.


Jak wyglądało takie spotkanie?

Po wstępie wygłoszonym przez Prezesa Akademii, starałem się przedstawić kilka kwestii nad którymi będziemy chcieli popracować i rozwinąć i dlaczego współpraca oraz wsparcie i zaufanie rodziców jest takie ważne, druga część dotyczyła programu certyfikacji PZPN w którym to projekcie będziemy mieli szanse wziąć udział, z czego się cieszymy.

 

Czy udało się już dokonać pierwszych zmian?

Oczywiście ten proces będzie długotrwały i ciągle będzie ewaluował. Pierwsze zmiany organizacyjne są w trakcie dokonywania, grupy zredukowane do mniejszej liczby zawodników określone wg potencjału na dany moment, dzięki temu zawodnicy mają szanse rywalizacji na  treningach z  równymi sobie kolegami, grupy są ciągle otwarte i to trenerzy wg określonego schematu decydują o rotacji w poszczególnych grupach, cieszę się, że rodzice rozumieją to, że te zmiany mają przede wszystkim służyć dzieciom.  

 

Jakie cele trener stawia sobie i trenerom?

Przede wszystkim chciałbym aby jakość Naszej pracy poszła w górę, dlatego opracowany został system pracy trenerów w jakim już od kwietnia będziemy pracować. Dodatkowo trenerzy będą oceniani podczas prowadzenia treningów, ma to na celu oczywiście ich edukacje, bo musimy pamiętać, że to oni są jednym z najważniejszym elementów budowy fajnej Akademii. 

W grupach żółtych/czerwonych od U6 do U11 wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia judo oraz zajęcia na placu zabaw które mają rozwijać ogólnie młodych zawodników.

W grupach czarnych/niebieskich zauważyliśmy problem, że te grupy miały mniej możliwości do gry więc wprowadzimy weekendowe gry wewnętrzne i sparingi pomiędzy grupami.

Dodatkowo jestem w trakcie dopinania ostatnich szczegółów organizacji TOP Campów które bedą poświęcone dla zawodników o każdym potencjale i z każdej grupy, żeby każdy chętny zawodnik miał możliwość wyjechać i podwyższać swoje umiejętności. 


Co Trener myśli o potencjale okręgu Bialskopodlaskiego? 

Uważam, że region w którym leży Biała Podlaska jest ciekawym miejscem, żeby zrobić coś fajnego, dlatego kolejnym istotnym celem który chcemy wdrożyć w życie, jest współpraca z mniejszymi szkółkami i podpisanie z nimi umów partnerskich. Chcemy częściej rywalizować z klubami o wysokim poziomie sportowym, wyjeżdżać na wysokiej rangi turnieje, wspierając się właśnie zawodnikami również z mniejszych klubów. 


Czy planowane są jakieś współprace z drużynami zza granicy?

W poprzednim tygodniu podpisaliśmy pierwsze zagraniczne umowy partnerstwa z klubami z Brześcia m.in FK „Dinamo” Brześć oraz Kickers Brześć, będziemy chcieli rozgrywać z tymi drużynami gry kontrolne w Białej Podlaskiej i Brześciu a dodatkowo być może nasi Trenerzy będą mieli możliwość wyjazdu na staż do grup młodzieżowych Dinama.


Jaki jest główny cel Akademii?

Według Mnie Akademia TOP 54 powinna stworzyć miejsce które będzie dobrym środowiskiem do rozwoju najbardziej utalentowanych zawodników z Białej Podlaskiej i okolic, ale ma to być również dobre miejsce dla sportu masowego. Dla zawodników wyselekcjonowanych powinniśmy tworzyć ścieżki rozwojowe, dla innych stworzyć fajne warunki do rozwoju możliwości ruchowych w dobrej atmosferze.


Czego możemy życzyć Trenerowi i Trenerom Akademii na najbliższe kilka miesięcy?

Hmm, może determinacji, siły i pasji do tego co robimy oraz oczywiście konsekwencji w działaniu bo ona jest najważniejsza. 


Tego wszystkiego życzymy!

 

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.