Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

W sobotę 16.02.2019r. w Radzyniu Podlaskim odbyły się XXI Halowe Mistrzostwa BOZPN Żaka Młodszego, w których udział brały dwie drużyny Naszej Akademii.

Żacy Młodsi mistrzami okręgu!
W sobotę 16.02.2019r. w Radzyniu Podlaskim odbyły się XXI Halowe Mistrzostwa BOZPN Żaka Młodszego, w których udział brały dwie drużyny Naszej Akademii. Obie drużyny Żaka zasługują na wielką pochwałę za postawę i walkę na boisku z innymi drużynami. Cele i zadania zostały zrealizowane. Zawodnicy coraz pewniej czują się rozgrywając piłkę od własnej bramki, podejmując pojedynki oraz oddając strzały z dystansu. W ostatecznym rezultacie drużyna AP TOP 54 Biała Podlaska I zdobyła mistrzostwo okręgu. Również w szeregach drużyny czerwonej zawodnik Szymon Osypiuk zdobył nagrodę Króla Strzelców. To był bardzo dobry dzień dla obu drużyn.


piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.