Chcesz dołączyć do akademii?

Aktualności

W sobotę 09.02.2019r w Piszczacu odbyła się VI edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Żaka Młodszego – rocznik 2011, w którym udział wzięła nasza drużyna. Żacy Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska ostatecznie uplasowali się na miejscach 3 i 6.

Żacy Młodsi w Piszczacu!
W sobotę 09.02.2019r w Piszczacu odbyła się VI edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Żaka Młodszego – rocznik 2011, w którym udział wzięła nasza drużyna. Żacy Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska ostatecznie uplasowali się na miejscach 3 i 6. Podczas trwania rozgrywek młodzi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Spełnili założony przez trenera cel, jakim było przyjmowanie piłki oraz otwarcie gry, co pozwoliło na budowanie akcji rozpoczynając od własnej bramki – to wyróżniło nasze obie drużyny spośród innych. Żacy zostawili serce na boisku po meczu półfinałowym z drużyną Kobylan, gdzie w rzutach karnych przegraliśmy 3:2.  Mimo to udało się zdobyć ostatecznie 3 miejsce. Drugiej drużynie zabrakło szczęścia, po spornej sytuacji w grupie gdzie 3 zespoły uzyskały tyle samo punktów – 9 oraz mecze bezpośrednie nie pozwoliły na rozstrzygnięcie organizator zadecydował rozwiązanie poprzez różnicę strzelonych i straconych bramek. Zabrakło odrobiny szczęścia do awansu z drugiego miejsca do półfinału. Podsumowując, uważam występ Żaków za udany, lecz przed zawodnikami jest jeszcze dużo pracy pod względem umiejętności boiskowych jak również panowania nad emocjami.

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.