W dniach 10.09 – 11.09 rocznik 2004 wziął udział w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju TOPZACUP w Siedlcach. W turnieju rozegraliśmy spotkania z takimi zespołami jak Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, Pogoń Siedlce, Jaguar Lechia Gdańsk, Wisła Puławy, Broń Radom, Hetman Zamość, Football Academy Opole, i z drużyną z Ostrołęki. Bardzo fajnie przygotowany turniej, prowadzony w rodzinnej atmosferze! Gratuluję rodzicom i Trenerom Pogoni.

„Po przekonujących zwycięstwach które odnieśliśmy w lidze wojewódzkiej, chciałem zobaczyć jak Moja drużyna prezentuję się w rozgrywkach turniejowych, uważam, że trzeba stawiać zawodnikom wysoko poprzeczkę, aby czynić postępy należy grać z drużynami lepszymi bądź równymi  sobie,  dlatego przyjęliśmy zaproszenie na ten turniej. Nie ukrywam, że celem turnieju było lekkie sprowadzenie moich zawodników na ziemię po ostatnich zwycięstwach, bo uważam, że sukcesy często usypiają i wprowadzają u młodych piłkarzy zbyt dużą pewność siebie,  nie ukrywam, że nie spodziewałem się aż takiego sprowadzenia na ziemie… Porażki w 8 meczach i wygrana w 1 mówią same za siebie… Aczkolwiek nie lubię bazować tylko na suchych wynikach, bo ważniejsza dla Mnie jest gra i styl w jakim się wygrywa bądź przegrywa. Na pewno gra pozostawiała dużo do życzenia: brak koncentracji, proste straty piłki i niedokładność zwłaszcza w grach na sztucznej murawie decydowały o tym, że zasłużenie przegrywaliśmy z przeciwnikami. Smutne jest, że po straconej bramce przestajemy wierzyć we własne możliwości i nie podejmujemy próby walki. W meczach na naturalnej murawie z którą mamy na co dzień kontakt pokazaliśmy się z lepszej strony, przeciwstawiając się przeciwnikom tworząc swoje szanse do zdobycia bramek… Ten Turniej to na pewno nowe doświadczenie które zaowocuje w przyszłości a dodatkowo pokazał nam nasze dobre i słabe strony których jest jeszcze sporo i nad którymi trzeba popracować. Samo się nie zrobi! Należy się uczyć wygrywać i przegrywać! Wygrywać jest bardzo łatwo!  Dziękuje rodzicom, że udało nam się w kilka dni zorganizować i doprowadzić do skutku ten wyjazd! Good Job!” – Mateusz Kowalczyk

Skład: Haponiuk, Maziejuk, Sweklej, Storto, Juszczuk, Pikacz, Zawistowski, Kozłowski, Łukasiewicz, Szostakiewicz, E.Bahonko, Furman, Kuzniecow, Chomicz, Wicherkiwicz-Olszanowski.

„Doświadczenia nie zyskujesz nagle, jest to coś co robisz z tym co Ci się przytrafia, stajesz się lepszy kiedy działasz”   

Paweł Drużek