Na pierwszy Turniej w swojej przygodzie z piłką udały sie dzisiaj nasze drużyny żaka młodszego 2009 (dwie) i skrzata starszego 2010 (jedna). Turniej toczył się o Mistrzostwo BOZPN na hali w Terespolu.

Drużyna AP TOP II zajęła III miejsce, dwie drużyny TOP I i TOP III (r. 2010) zajęły trzecie miejsca w swoich grupach.

„Na pewno były to nowe przeżycia dla młodych zawodników, którzy sprawdzili swoje umiejętności podczas gier o stawkę, a jak wiemy to nie to samo co trening. Nasze drużyny z reguły nie trenują na halach tylko małych salach w Białej Podlaskiej. Dlatego mogli czuć się dziwnie na dużej przestrzeni, a i tak uważam, że pokazali się z dobrej strony, i jestem dumny z ich postawy na boisku.

Większość drużyn nastawiona była na wybicia piłki od bramkarza na drugą połowę boiska… Nie wszyscy się z tym muszą zgadzać ale uważam, że to nie jest dobre dla rozwoju indywidualnych umiejętności co powinno być priorytetem, dlatego staraliśmy się otwierać piłkę w boczne sektory boiska do skrzydłowych, ten cel zrealizowaliśmy. Oczywiście jeszcze nie zawsze wychodzi nam to tak jak powinno, przez co sami prowokujemy sytuacje strzeleckie przeciwnikom… Ale jesteśmy nastawieni na naukę i jestem pewny, że w przyszłości ten element będzie wyglądał z meczu na mecz coraz lepiej, na plus na pewno próba podejmowania pojedynków 1×1, do poprawy kilka elementów fazy defensywnej nad którymi musimy sobie porozmawiać.”

Na pochwałę zasługuje postawa rocznika 2010 który dzielnie powalczył ze starszymi uzyskując następujące rezultaty: 1x wygrana 2x remis, 1x przegrana, i tylko stosunkiem bramek nie awansowała do fazy pucharowej.