post Halowy Turniej Piłki Nożnej w Terespolu r.2009 | Akademia Piłkarska TOP-54

Facebook iconFacebook icon Twitter icon

W Sobotę, 09.12. rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej Rocznika 2009 w Terespolu, w którym Naszą Akademię Piłkarską reprezentowały aż 3 drużyny Żaka Starszego. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”, dzięki czemu każda z drużyn spędziła na boisku 72 minuty.
Przed turniejem chłopcy otrzymali instrukcję, aby podejmować jak najwięcej pojedynków 1×1 oraz wznawiać grę krótkim podaniem.
Poniżej krótkie podsumowanie zmagań w wykonaniu poszczególnych zespołów reprezentujących AP TOP 54 Biała Podlaska:

AP TOP 54 Granatowi
Wyniki:
AP TOP 54 Granatowi – AP TOP 54 Czerwoni 5:0
AP TOP 54 Granatowi – Kobryn I 0:2
AP TOP 54 Granatowi  – Granica Terespol II 0:0
AP TOP 54 Granatowi – Granica Terespol I 2:1
AP TOP 54 Granatowi – AP TOP 54 Pomarańczowi 7:0
AP TOP 54 Granatowi – Kobryn II 1:0
Bilans: 13 pkt.;    4 zw. 1 rem. 1 por.   bramki: 15:3

Podsumowanie: Wyniki osiągnięte w zawodach, pozwoliły nam zająć II miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju. W końcu możemy być zadowoleni z realizacji założeń przed turniejem, w większości przypadków chłopcy podejmowali pojedynki 1×1 ze zwodem oraz próbowali wznawiać grę jak to było powiedziane na odprawie. Elementem, nad którym będziemy musieli szczególnie popracować to komunikacja na boisku oraz gra w obronie. Zbyt często gubiliśmy krycie i szliśmy do przeciwnika „na raz” co często kończyło się zagrożeniem pod naszą bramką. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Ignacy Jaszczuk.

Zespół AP TOP 54 Granatowi reprezentowali (w nawiasie strzelone bramki):
Jan Urbaniak-Jakubiec (2), Ignacy Jaszczuk (5), Paweł Mikołajczuk (4), Kacper Kondraszuk (2), Bartek Korżyński, Bartek Chalimoniuk, Antoni Banaszek, Adrian Sadowski, Szymon Twarowski (1), Maciej Łukaszuk (1).

AP TOP 54 Czerwoni
Wyniki:
AP TOP 54 Czerwoni – AP TOP 54 Granatowi 0:5
AP TOP 54 Czerwoni – Kobryn I 1:5
AP TOP 54 Czerwoni – Granica Terespol II 0:0
AP TOP 54 Czerwoni – Granica Terespol I 0:4
AP TOP 54 Czerwoni – AP TOP 54 Pomarańczowi 0:1
AP TOP 54 Czerwoni – Kobryn II 1:3
Bilans: 1 pkt.;    0 zw. 1 rem. 5 por.   bramki: 2:18

Podsumowanie: Wyniki osiągnięte przez drużynę Czerwoną nie do końca odzwierciedlają poziom reprezentowany na boisku. Zbyt często w momencie straty 1,2 bramek poddawaliśmy się i oddawaliśmy inicjatywę rywalom co skutkowało wysokimi porażkami i utratą dużej ilości bramek. W zespole panowała zbyt duża nerwowość, zbyt mało podejmowaliśmy prób zwodów oraz zbyt często dawaliśmy przeciwnikom pole do manewru. W ogólnym rozrachunku, musimy popracować nad kryciem przeciwnika, podejmowaniem pojedynków 1×1 oraz przede wszystkim wiarą we własne umiejętności. Na plus zasługuje fakt, że próbowaliśmy wznawiać grę krótkimi podaniami.

Zespół AP TOP 54 Czerwoni reprezentowali (w nawiasie strzelone bramki):
Mateusz Kłodnicki, Igor Korneluk, Szymon Masarz, Gabriel Mieleszczuk, Szymon Niemyski, Maciej Bieliński, Adam Hasiuk, Damian Sawtyruk (1), Grzegorz Smal (1), Karol Jankowski .

AP TOP 54 Pomarańczowi
Wyniki:
AP TOP 54 Pomarańczowi – AP TOP 54 Czerwoni 0:7
AP TOP 54 Pomarańczowi – Kobryn I 0:4
AP TOP 54 Pomarańczowi – Granica Terespol II 2:1
AP TOP 54 Pomarańczowi – Granica Terespol I 0:6
AP TOP 54 Pomarańczowi – AP TOP 54 Czerwoni 1:0
AP TOP 54 Pomarańczowi – Kobryn II 1:2
Bilans: 6 pkt.;    2 zw. 0 rem. 4 por.   bramki: 4:20

Podsumowanie: Dla większości zawodników reprezentujących drużynę Pomarańczową było to pierwsze „przetarcie” w rywalizacji z innymi drużynami. W pierwszych meczach zauważyć można było niepewność i strach, ale z biegiem czasu gra zespołu wyglądała coraz lepiej co zaowocowało 2 wygranymi. Często graliśmy zbyt chaotycznie i gubiliśmy się w boiskowych poczynaniach, co wynikało przede wszystkim z braku doświadczenia. W każdym bądź razie, jak na pierwszy turniej, występ chłopaków można ocenić pozytywnie.

Zespół AP TOP 54 Pomarańczowi reprezentowali (w nawiasie strzelone bramki):
Jan Cyran, Alan Iwaniuk (1), Szymon Jaszczuk, Wiktor Kępka (1), Filip Łochina, Szymon Maliszewski, Jan Mincewicz (1), Szymon Tokarski, Szymon Wenio (1), Michał Zubek, Jakub Żeleźnicki .

Previous postHalowy Turniej Piłki Nożnej w Siemiatyczach r.2009 Next postR.Mazur-I Miejsce Młodzików w Lubartowie