Piłkarze rocznika 2008 uczestniczyli w dniach (29.01.-02.02.) w dochodzeniowym obozie przygotowawczym w Białej Podlaskiej w SP5. Dodatkowo po obozie wystąpili na turnieju SEMP CUP w Siedlcach (03.02.).

Obóz przygotowawczy przebiegł pomyślnie –  chłopcy rocznika 2008 odbyli 7 treningów piłkarskich, 2 treningi sztuk walki, dodatkowo byli na basenie. Oprócz treningów drużyna miała zajęcia z: analizy gry własnej na podstawie nagrania wideo ich meczów podczas treningu, warsztaty z książką „Piłkarski Niezbędnik”; analizę gry najlepszych piłkarzy na świecie na pozycjach: bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik oraz z języka angielskiego w piłce nożnej. Chłopcy korzystali także z czasu wolnego grając w tenis stołowy, grę Jenga, kalambury, w karty, w grę komputerową, oglądali także bajki o tematyce piłkarskiej. Obóz był świetną okazję do tworzenia lepszej współpracy w drużynie, chłopcy świetnie czuli się w swoim towarzystwie i ma to odzwierciedlenie na boisku. Na zajęciach ze sztuk walki, chłopcy hartowali charakter. Instruktor Tomasz Mazurek zwracał uwagę na zasady waleczności oraz szacunku do przeciwnika, poznali także oni podstawy techniki samoobrony. Chłopcy dzielnie znosili trudy treningów i pokazali bardzo wysoką aktywność i frekwencję na wszystkich zajęciach. Dodatkowo trener (przy akceptacji reszty chłopców) wybrał oficjalnych kapitanów drużyny -Adama Sacharuka (I kapitan) i Karola Czeczelewskiego (II kapitan) – gratuluję i życzę sukcesów w nowych rolach w drużynie 🙂 Wszyscy chłopcy otrzymali dyplom pozytywnego ukończenia obozu. Dziękuję za pomoc pani dyrektor SP 5 – Violeccie Chmielewskiej, asystentowi Andrzejowi Rułce za pomoc w organizacji obozu.

Po obozie odbył się turniej w Siedlcach. W nagrodę za wzorową postawę na obozie i uwagę na treningach wzięli udział w nim: Szymon Dziem,  Dawid Wojdat, Jakub Czebreszuk, Adam Sacharuk, Karol Czeczelewski, Kacper Sokulski, Igor Tazin, Cyryl Bolesta, Maciej Fedoruk. Gratuluję 🙂 Chłopcy, grając pierwszy raz w takim składzie zaprezentowali się pozytywnie: próbowali rozgrywać wiele akcji poprzez poszczególne formacje, nie pozbywali się piłki wybiciami „na oślep”. W grupie eliminacyjnej odnieśli 2 zwycięstwa (3-1, 1-0) i 2 porażki (0-1, 1-2). Następnie w grupie finałowej odnieśliśmy także 2 porażki (0-2, 0-2). Rezultaty pozwoliły nam na zajęcie IV miejsca w stawce 10 ekip. Chłopcy otrzymali pamiątkowe medale.  Turniej był sprawnie zorganizowany.