W dniach 19.02-24.02.2018 na stażu w Akademii Polonii Warszawa przebywa trener naszej Akademii Bogusz Suchecki, w kilku słowach podzielił się z nami swoimi wrażeniami. 

„Decydując się na staż w Polonii Warszawa byłem pewny jednego. Polonia słynie z tego że zawsze pracują tu trenerzy, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie. Dlatego wiedziałem, że te 5 dni dużo wniesie do mojego warsztatu pracy. I faktycznie, od każdego trenera którego miałem przyjemność obserwować nauczyłem się czegoś nowego. Szczególnie cenny jest dla mnie czas, który spędzam na treningach dwóch koordynatorów tej akademii Michała Maliszewskiego i Łukasza Wierzbickiego. Uczęszczam również na treningi rocznika 2004 prowadzonego przez trenera Macieja Wesołowskiego oraz drużyny występującej w CLJ U-19 której kierownikiem jest Adam Chmielewski. Ponadto w planach na piątek mam wizytę na treningu u trenera Michała Libicha – byłego trenera reprezentacji Polski U-15.

Wszyscy trenerzy chętnie odpowiadają na moje pytania oraz dzielą się wiedzą zdobytą podczas licznych staży w Hiszpanii oraz u naszych zachodnich sąsiadów. Generalnie cały system szkolenia, sposób pracy z młodzieżą oraz wizja funkcjonowania akademii czerpie z wzorców mieszkańców półwyspu iberyjskiego.

Mimo iż klub lata świetności ma już za sobą i nieco podupadł finansowo, przebywając na terenie ośrodka wyraźnie wyczuwa się coś czego nie można kupić za żadne pieniądze. Historię, z której są dumni, własną tożsamość oraz poczucie przynależności. Wszyscy tutaj są jedną wielką rodzina i każdy czuje się ważna częścią tego klubu. Odnoszą się do siebie z szacunkiem – szczególnie dało się to odczuć gdy pierwsza drużyna przechodząc przez budynek głęboko kłaniała się pracującej na popołudniowej zmianie Pani Sprzątaczce.

Pozdrowienia z Warszawy! 💪👊⚽