W Sobotę, 21.04. rozegrano III kolejkę rundy wiosennej Ligi BOZPN Żaków Starszych. Przyszło nam się mierzyć na wyjeździe z drużyną DAF-u Łuków. W rozgrywkach w formie turnieju wzięły udział 2 drużyny reprezentujące barwy AP TOP 54 Biała Podlaska.
Wyniki AP TOP 54:
AP TOP 54 I – DAF Łuków 1:2
AP TOP 54 II – DAF Łuków II 7:0
AP TOP 54 I – DAF Łuków II 8:0
AP TOP 54 II – DAF Łuków I 2:9

Podsumowanie:
AP TOP 54 I: cieszy fakt, że podejmujemy i wygrywamy praktycznie każdy pojedynek 1×1 (niestety nie stosujemy w dalszym ciągu poznawanych zwodów). Coraz lepiej wygląda operowanie piłką, rozgrywanie piłki ze zmianą ciężaru gry oraz przyjęcia kierunkowe. Drużyna, mimo porażki z I drużyną gospodarzy zaprezentowała się bardzo dobrze, a o porażce zadecydowały jedynie indywidualne błędy w momencie rozgrywania piłki od tyłu (naszym celem było utrzymywanie się przy piłce i rozgrywanie piłki przez bramkarza krótkimi podaniami). W meczu z II zespołem gospodarzy, pierwsza połowa stała pod znakiem nonszalancji i lekceważenia rywala. Na szczęście po małej pogadance w czasie przerwy, udało się zmienić podejście chłopców co zaowocowało kolejnymi bramkami i lepszą, bardziej zespołową grą prezentowaną przez AP TOP 54 I. Musimy popracować nad postępem (grą do przodu i dążeniem do bramki rywala), używaniem poznanych zwodów oraz strzałami z dystansu. Najlepszym zawodnikiem drużyny należy uznać Kacpra Kurkowskiego, chociaż cały zespół zaprezentował się bardzo korzystnie.
Zespół reprezentowali: Bartek Korżyński, Ignacy Jaszczuk, Janek Urbaniak-Jakubiec, Adrian Sadowski, Kacper Kurkowski, Kacper Kondraszuk, Antek Banaszek, Szymon Niemyski.

AP TOP 54 II: bardzo dobry mecz z drugą drużyną gospodarzy, wygrywane pojedynki 1×1 i dobre rozgrywanie piłki podaniami.  W drugim spotkaniu początek też wyglądał bardzo obiecującą, doprowadziliśmy nawet do wyrównania, ale po straconych bramkach zeszło z nas trochę powietrze i pogubiliśmy się w grze, co przełożyło się na końcowy wynik. W zespole szczególnie dobrze zaprezentował się Szymon Masarz, który zdobył większość bramek strzelonych przez zespół (w tym hat-trick klasyczny 😉  ), wygrywał pojedynki 1×1 i jako jeden z nielicznych nie bał się uderzyć piłki z dalszej odległości od bramki. Chłopcy zdobyli kolejne cenne doświadczenia meczowe, co przekłada się na coraz większą pewność siebie i poczynania na boisku. Na kolejnych treningach będziemy skupiać się głównie na poprawie strzałów z dystansu, rozgrywaniu piłki i zwodach.
Zespół reprezentowali: Adam Hasiuk, Igor Korneluk, Mateusz Kłodnicki, Gabriel Mieleszczuk, Michał Zubek, Damian Sawtyruk, Jakub Żeleźnicki, Szymon Tokarski, Szymon Masarz.