W tym tygodniu rozegraliśmy dwie kolejki w Lidze BOZPN Żaków Starszych. W środę podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę Orląt Radzyń Podlaski, a w sobotę przyszło nam się mierzyć na wyjeździe z Granicą Terespol. Obie kolejki rozegrane zostały systemem turniejowym.

Wyniki AP TOP 54:
Środa:
AP TOP 54 II – Orlęta Radzyń I 3:6
AP TOP 54 I – Orlęta Radzyń II 4:3
AP TOP 54 II – Orlęta Radzyń II 3:2
AP TOP 54 I – Orlęta Radzyń I 4:1
Sobota:
AP TOP 54 I – Granica Terespol II 1:1
AP TOP 54 II – Granica Terespol I 0:5
AP TOP 54 II – Granica Terespol II 3:1
AP TOP 54 I – Granica Terespol I 2:3

Podsumowanie: Gra zespołu idzie w dobrym kierunku, wygrywamy większość pojedynków 1×1, staramy się jak najdłużej utrzymywać przy piłce i szukać wolnych stref na boisku, wznawiamy grę od bramki otwarciem gry, coraz więcej akcji budujemy podaniami i zaczynamy strzelać z dystansu (chociaż wciąż za mało). Mimo dobrej gry bardzo szwankuje nasza skuteczność, jak choćby w meczu z AP TOP 54 I – Granica II, gdzie wynik mógłby być spokojnie dwucyfrowy na naszą korzyść, gdybyśmy wykańczali 100% sytuacje stworzone przez chłopców. Niestety większość strzałów oddajemy wprost w bramkarza lub obok bramki, dlatego wyniki nie idą często w parze z ładną dla oka grą w piłkę nożną.  Będziemy pracować nad tym elementem na najbliższych treningach co mam nadzieję zaowocuje korzystnymi wynikami i satysfakcją z tego, że umiemy przełożyć wysokie umiejętności piłkarskie na korzystny rezultat spotkania.

W turniejach naszą Akademię reprezentowali: Ignacy Jaszczuk, Janek Urbaniak-Jakubiec, Kacper Kurkowski, Kacper Kondraszuk, Antek Banaszek, Bartek Korżyński, Bartek Chalimoniuk, Szymon Twarowski, Adrian Sadowski, Grzesiek Miśkowiec, Damian Sawtyruk, Szymon Niemyski, Gabriel Mieleszczuk, Michał Zubek, Kuba Żeleźnicki, Grześ Smal, Adam Hasiuk, Bartek Chalimoniuk, Kornel Lesiuk, Mati Kłodnicki, Igor Korneluk, Szymek Masarz