W Sobotę, 26 maja na własnym obiekcie podejmowaliśmy drużynę Granicy Terespol w ramach Ligi BOZPN Żaków Starszych. Mecze rozgrywano systemem turniejowym „każdy z każdym”.
Wyniki:
AP TOP 54 I – Granica II 7:1
AP TOP 54 II – Granica I 3:3
AP TOP 54 II – Granica II 4:2
AP TOP 54 I – Granica I 4:2

Podsumowanie:
PLUSY:
– większość wygranych pojedynków 1×1, wykorzystywanie poznanych zwodów przez część zawodników
(m. in. Kacper Kurkowski, Janek Urbaniak Jakubiec i Michał Zubek)
– coraz więcej strzałów z dystansu i kilka ładnych dla oka bramek zdobytych po strzałach z dalszej odległości (w tym elemencie bezapelacyjnie najlepszy dzisiaj był Szymon Niemyski, dobrym uderzeniem z dystansu również popisał się Michał Zubek, który silnym strzałem pokonał bramkarza przeciwnika)
– wznawianie gry krótkim podaniem, otwarcie gry bocznymi sektorami boiska
MINUSY:
– momentami zbyt indywidualna gra, nie dostrzeganie lepiej ustawionych kolegów i podejmowanie złych decyzji na boisku.
– czasami zbyt mało walki w poczynaniach boiskowych, odpuszczanie i brak walki o piłkę

W ogólnym rozrachunku, w czterech meczach osiągnęliśmy 3 zwycięstwa i 1 remis. Chłopcy rozegrali dobre zawody, kontrolując grę i próbując realizować ustalone cele i zadania. Cieszy fakt, że w przeciwieństwie do przeciwnika, nie preferowaliśmy gry wykopując piłkę do przodu „na aferę”, staraliśmy się za każdym razem szukać gry podaniem po ziemi do dobrze ustawionego kolegi z zespołu, co na pewno przełoży się w przyszłości na rozwój naszych piłkarzy i lepsze umiejętności we wznawianiu i operowaniu piłką.

Naszą Akademię reprezentowali: Bartek Korżyński, Janek Urbaniak-Jakubiec, Szymon Niemyski, Kacper Kondraszuk, Szymon Twarowski, Igor Korneluk, Kacper Kurkowski, Szymek Masarz, Mateusz Kłodnicki, Damian Sawtyruk, Adam Hasiuk, Maciek Łukaszuk, Michał Zubek, Grześ Smal, Bartek Chalimoniuk, Gabryś Mieleszczuk,