Chcesz dołączyć do akademii?
piłkapiłka za bannerempiłka za bannerempiłka obok aktualności

O Akademii

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers). Perspektywicznym piłkarzem-byłym wychowankiem naszej Akademii jest Sebastian Szymański, aktualnie występujący w pierwszej drużynie Legii Warszawa oraz Reprezentacji Polski U-21. Aktualnie w klubie trenuje ok. 500 adeptów piłki nożnej, w 12 kategoriach wiekowych – od Akademii Malucha po Juniora Starszego. Nad szkoleniem czuwa Dyrektor Sportowy oraz 26 Trenerów piłkarskich). Od pięciu sezonów Akademia posiada drużyny w Centralnej Lidze Juniorów (aktualnie w CLJ – U15). Akademia posiada własną wizję i system szkolenia. W 2018 roku drużyna rocznika 2003 wygrała turniej Gothia Cup 2018 uznawany za nieoficjalne Mistrzostwa Świata! Jest to największy sukces w historii naszego klubu!

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Wisła Płock, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.