piłkapiłka za bannerempiłka za bannerempiłka obok aktualności

Akademia

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Chennaiyin FC, wcześniej między innymi Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern, Queens Park Rangers, FC Sheriff Tyraspol, Jagiellonia Białystok czy Wisła Płock). Perspektywicznym piłkarzem - byłym wychowankiem naszej Akademii jest Sebastian Szymański, aktualnie występujący w drużynie Dynama Moskwa (wcześniej Legia Warszawa) oraz Reprezentacji Polski. Aktualnie w klubie trenuje ok. 500 adeptów piłki nożnej, w 12 kategoriach wiekowych – od Akademii Malucha po Juniora Starszego. Nad szkoleniem czuwa 33 Trenerów. Od pięciu sezonów Akademia posiada drużyny w Centralnej Lidze Juniorów (aktualnie w CLJ U-15 i CLJ U-17). Akademia posiada własną wizję i system szkolenia. W 2018 roku drużyna rocznika 2003 wygrała turniej Gothia Cup 2018 uznawany za nieoficjalne klubowe Mistrzostwa Świata! Jest to największy sukces w historii naszego klubu!

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.