Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Biuro: 695-988-778

E-mail: aptop54@o2.pl
www: www.aptop54.pl
Facebook: Fanpage – „Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska”

NIP: 537-16-95-832

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy, Biała Podlaska
numer: 17 8025 0007 0023 5037 2000 0010

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Queens Park Rangers, wcześniej m. in. Lechia Gdańsk i Legia Warszawa). Perspektywicznym piłkarzem-byłym wychowankiem jest Sebastian Szymański, aktualnie występujący w barwach Legii Warszawa m. in. w UEFA YOUTH League (młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA). Aktualnie w klubie trenuje ok. 500 adeptów piłki nożnej, w 12 kategoriach wiekowych – od malucha po juniora starszego. Nad szkoleniem czuwa 2 trenerów koordynatorów oraz 20 trenerów piłkarskich). Obecnie AP TOP-54 przeżywa swój najlepszy okres, od dwóch sezonów posiadając drużynę w Centralnej Lidze Juniorów Starszych PZPN, gdzie występuje w grupie wschodniej, rywalizując m. in. z Legią Warszawa, Wisłą Kraków czy Jagiellonią Białystok. Akademia posiada własną wizję i system szkolenia, opartą o program Pro Train Up, własną stronę internetową oraz fanpage na facebooku. Corocznie kilka drużyn uczestniczy w Szwecji w największym na świecie młodzieżowym, międzynarodowym turnieju piłkarskim „Gothia CUP”. Ostatnio nasi piłkarze rywalizowali w Chinach w I edycji turnieju Gothia CUP China, gdzie byli jedynym polskim reprezentantem. Od września 2015 r. organizowane są turnieje piłkarskie TOP CUP. Do tej pory odbyły się II edycje letnie oraz I edycja zimowa, podczas których rywalizowało ok. 800 piłkarzy z Polski i zagranicy. Podczas turniejów mieliśmy przyjemność gościć drużyny m. in.: Lublinianki Lublin, Drukarza Warszawa, Motoru Lublin, Górnika Łęczna, CORu Brześć (Białoruś), FK Bereza (Białoruś), Wisły Puławy, Markovii Marki, ŁKSu Łomża, Pogoni Siedlce a także BKSu Lublin.