piłkapiłka za bannerempiłka za bannerempiłka obok aktualności

Wychowankowie

Ariel Borysiuk - 12 występów w pierwszej reprezentacji Polski + 20 występów w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Reprezentował takie kluby jak: Legia Warszawa, Kaiserslautern, Wołga Niżny Nowogród, Lechia Gdańsk, Queens Park Rangers, Wisła Płock, Sheriff Tyraspol czy Jagiellonia Białystok. Obecnie występuje w Indiach w drużynie Chennaiyin FC.

Sebastian Szymański - 11 występów w pierwszej reprezentacji Polski, w których strzelił jednego gola. Dodatkowo rozegrał aż 51 spotkań w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Prosto z naszej Akademii trafił do Legii Warszawa, w której spędził 4 lata, po czym przeniósł się do rosyjskiego Dynama Moskwa, w którym z powodzeniem obecnie występuje. 

Mateusz Hołownia - 35 występów w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Podobnie jak Szymański przeniósł się z naszej Akademii do Legii Warszawa, w której obecnie występuje. Ponadto reprezentował barwy innych polskich klubów: Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław i Wisły Kraków.

Dominik Marczuk - z naszej Akademii trafił prosto do MKS Podlasie Biała Podlaska, skąd niebawem przeniósł się do Stali Rzeszów. Dominik regularnie otrzymuje powołania do kadry reprezentacji Polski U-19, w której zdobył już swoją pierwszą bramkę.

Sergiej Krykun - po ukończeniu wieku Juniora Sergiej rozpoczął grę w MKS Podlasie Biała Podlaska, z którym wywalczył awans do III ligi. Po dobrych występach na 3-cio ligowych boiskach przeniósł się do Garbarni Kraków, z którą wywalczył awans do I ligi. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się z Resovią Rzeszów! Obecnie występuje w Górniku Łęczna, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy w swoim pierwszym sezonie.

Kamil Pajnowski - obecnie występuje w ekstraklasowym Górniku Łęczna. Po opuszczeniu naszej Akademii trafił do Jagielloni Białystok, skąd przeniósł się do MKS Podlasie Biała Podlaska, aby następnie trafić do Górnika. Kamil występował również w Motorze Lublin.

Bartłomiej Wasiluk - po opuszczeniu naszej Akademii Bartek trafił do Chełmianki Chełm. Po dwóch latach przeniósł się do Rekordu Bielsko-Biała, występował również w Nadwiślanie Góra, Stali Stalowa Wola, ROW-ie 1964 Rybnik oraz Sokole Ostróda. Od 3. sezonów występuje w Resovii Rzeszów, która aktualnie występuje w I lidze.

Bartosz Klebaniuk - z naszej Akademii trafił do Orląt Radzyń Podlaski, skąd przeniósł się do II-ligowej Pogoni Siedlce, gdzie swoją grą zwrócił uwagę ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Obecnie występuje w Siedlcach, gdzie został wypożyczony przez Pogoń Szczecin.

Mateusz Bartosiak - z Akademii TOP-54 trafił do Korony Kielce, w której z zespołem CLJ U-18 zdobył tytuł mistrza Polski, będąc jej kapitanem. Obecnie występuje w drugoligowej Chojniczance Chojnice.

Filip Szabaciuk - prosto z naszej Akademii trafił do MKS Podlasie Biała Podlaska. Już po pierwszym dobrym sezonie w barwach Podlasia przeniósł się do I-ligowego Stomilu Olsztyn.

Michał Lach - bramkarz z naszej Akademii trafił na sezon do Juniorów Polonii Warszawa, po czym wrócił do Białej Podlaskiej i trafił do MKS Podlasie Biała Podlaska. Obecnie jest zawodnikiem drugoligowego Motoru Lublin.

    

piłka obok aktualnościpiłka obok aktualności

Akademia Piłkarska TOP-54 Biała Podlaska

Klub powstał w 1995 roku, początkowo działał jako UKS, następnie w 2013 roku przekształcił się w Akademię. Najwybitniejszym piłkarzem, szkolonym jeszcze w UKS TOP-54 jest 12-krotny reprezentant Polski Ariel Borysiuk (obecnie Jagiellonia Białystok, wcześniej między innymi
Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Kaiserslautern czy Queens Park Rangers).
więcej
Klub realizuje zadania Urzędu Miasta Biała Podlaska: wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach wiekowych oraz wspieranie udziału i organizacji imprez sportowych, w tym z udziałem osób niepełnosprawnych, wspieranie przygotowania obiektów sportowych do organizacji zajęć i imprez sportowych.